Projektuojant ir montuojant vėdinimo sistemą svarbu tinkamai apskaičiuoti reikiamos vėdinimo sistemos galingumą. Tai padaryti nėra paprasta, nes kiekvienas pastatas yra unikalus. Reikia žinoti ne tik patalpų plotą, lubų aukštį, tačiau reikia įvertinti kiek pastate yra elektros įrangos: kompiuterių, apšvietimo lempučių… Be to, svarbu, kiek patalpoje nuolat bus žmonių. Reikia dar atsižvelgti ir į tai, kokie langai yra pastate: ar jie „žiūri” į Šiaurę, ar – į Pietus.
Rengiant projektą ar montuojamos vėdinimo sistemos, užsakovui reikėtų žinoti tokius pagrindinius vėdinimo sistemos parametrus:
Paprastai yra skaičiuojama, kad standartinio namo 100 m2 pakanka 10 kW galingumo kondicionavimo įrangos;
Šviežio oro kiekis tenkantis patalpoje esantiems žmonėms (ne mažiau 14,4 m3/h gyvenamosiose patalpose ir 36 m3/h visuomeninėse patalpose) arba 1 m2 patalpų grindų ploto (2,5 m3/h gyvenamosioms patalpoms);
Triukšmo lygis, kurį skleidžia vėdinimo sistema į patalpas (ne daugiau kaip 40 dBA dieną, 30 dBA naktį gyvenamose patalpose).
Taip pat verta pasidomėti:
- Koks yra vėdinimo sistemos įrenginių energijos suvartojimas;
Kaip išvalomas į patalpas tiekiamas oras;
Ar nesusidaro per dideli oro slėgių skirtumai tarp atskirų patalpų ir lauko (dėl to gali pablogėti arba susidaryti atvirkštinė trauka natūralios gravitacijos dūmtakiuose, susidaryti skersvėjai tarp patalpų);
Ar patalpose oras juda iš švaresnių patalpų į mažiau švarias, o ne atvirkščiai;
Kaip patalpose oras paskleidžiamas (ar nesusidaro juntami skersvėjai ir ar pilnai vėdinama visa patalpa);
Ar žiemos metu tiekiamas oras bus sušildomas iki reikiamos temperatūros;
Kaip valdoma vėdinimo sistema.